A pénteki piaczárást követően a Mol arról tájékoztatta a befektetőket, hogy a cég fogyasztói szolgáltatások szegmensének ügyvezető igazgatója január 24-én, szerdán Mol-részvényeket adott el.
Összesen mintegy két és fél milliárd forint értékű részvénycsomagot ruházott felsővezetőire a Mol a társaság javadalmazási politikájának részeként. A Budapesti Értéktőzsde oldalán közzétett bejelentés alapján Hernádi Zsolt elnök-vezérigazgató és a hazai olajcég számos felsővezetője térítésmentesen jutott rengeteg törzsrészvényhez, kereskedési helyszínen kívüli ügyletek keretein belül.
A bankoktól a gazdasági növekedés helyreállítása érdekében a kormány a hitelezés újraindítását várja el, de nem csak a pénzintézetekkel szemben van elvárása a kormánynak, Nagy Márton mostantól az üzemanyag-kereskedelmi ágazat szereplőitől havi rendszerességgel kér jelentést az árak nemzetközi és hazai alakulásáról, illetve az árak minél hamarabbi moderálására tett ágazati lépésekről. A kormány ultimátumára a Mol és a Magyar Ásványolaj Szövetség is reagált.
Az infláció letörése érdekében Nagy Márton mostantól az üzemanyagkereskedelmi ágazat szereplőitől havi rendszerességgel kér jelentést az árak nemzetközi és hazai alakulásáról, illetve az árak minél hamarabbi moderálására tett ágazati lépésekről. Hogy ez pontosan mit jelenthet, arról Gaál Gellértet, a Concorde elemzőjét kérdeztük meg.
A bankoktól a gazdasági növekedés helyreállítása érdekében a kormány a hitelezés újraindítását várja el, ehhez kell új lépéseket kidolgozniuk, de nem csak a pénzintézetekkel szemben van elvárása a kormánynak, Nagy Márton a Mol vezetőivel is tárgyalt. Az infláció letörése érdekében a miniszter mostantól az üzemanyagkereskedelmi ágazat szereplőitől havi rendszerességgel kér jelentést az árak nemzetközi és hazai alakulásáról, illetve az árak minél hamarabbi moderálására tett ágazati lépésekről.
Többek között a magyar részvényekkel, így az OTP és a Mol papírjaival is foglalkozunk a Portfolio Signature Online Klubján.
Hétfőn Mol-részvényeket értékesített Ratatics Péter, az olajcég fogyasztói szolgáltatások szegmensének ügyvezető igazgatója - közölte a társaság a BÉT honlapján.
Több mint 50 milliárd forintos csalás rázta meg tavaly nyáron a Molt Horvátországban, az ottani leányvállalat élére átmenetileg Ratatics Pétert nevezték ki, akinek a feladata az INA működésének a stabilizálása volt. Kilenc hónapos mandátuma lejárt, most pedig visszatért a magyar operációba, a fogyasztói szolgáltatások szegmens vezetése lesz a feladata. A vezetővel többek között arról beszélgettünk, hogy mennyire rázta meg a Mol menedzsmentjét a horvátországi csalás nagyságrendje, mit tettek annak érdekében, hogy hasonló bűncselekmények ne fordulhassanak elő a vállalatnál, de arról is, hogy hogyan élte meg, hogy már nem ő Mol Magyarország ügyvezető igazgatója. Ratatics Péter az interjúban beszélt a régiós kúthálózat fejlesztéséről, az üzemanyagár-korlátozások, a kiskereskedelmi adó és a működési költségek emelkedésének negatív hatásairól, és arról is, hogy hogyan fejlesztenék a Fresh Corner márkát, amivel akár versenytársa lehet a Mol a Starbucksnak is.
Kétéves folyamat végéhez ért azzal a Mol, hogy az Európai Bizottság jóváhagyta a vállalatnak az OMV Slovenja felvásárlását – erről Ratatics Péter, a Mol Magyarország operatív működéséért felelős ügyvezető igazgatója beszélt az InfoRádiónak.
600 töltőállomást létesítene a Mol öt éven belül Lengyelországban – mondta el Ratatics Péter az olajvállalat fogyasztói szolgáltatásokért felelős ügyvezető igazgatója a Mol első lengyelországi kútjának megnyitóján a lengyel PAP tudósítása szerint.
A Mol a BÉT oldalán tájékoztatta a befektetőket, hogy Ratatics Péter, a vállalat fogyasztói szolgáltatásokért felelős ügyvezető igazgatója 2023. január 18-án Mol részvényeket adott el.
Ratatics Péter, a Mol hazai operatív működésért felelős ügyvezető igazgatója szerint a Barátság kőolajvezeték jelentős feladatokat okoz a Molnak – írja az Index.
A jelenlegi üzemanyagpiaci helyzetben felelős fogyasztói magatartásra van szükség ahhoz, hogy mindenkinek jusson elegendő üzemanyag - hangsúlyozza a Mol az MTI-hez eljuttatott közleményében.
Az elmúlt hónapokban a Mol vezetői és más, iparági szakértők is rendszeresen jelezték, hogy az üzemanyagárstop gyakorlatilag fenntarthatatlan, a Molra, mint a mostanra gyakorlatilag egyedüli üzemanyag-nagykereskedőre elképesztő nyomást helyez, és okozhat előbb-utóbb komoly ellátási gondokat, főként a gázolaj piacán. A magyar kormány végre meghallotta az iparági szereplők aggodalmait, és lépett, de ehhez az is kellett, hogy a régió több finomítójához hasonlóan most a Mol százhalombattai finomítója is leáll, ezzel pedig a gázolajtermelés a harmadára csökken. Nagy kérdés, hogy a kormány lépései tényleg beindítják-e az üzemanyagimportot, és az is, hogy érdemben csökken-e a piaci ár miatt a magyarországi üzemanyagfogyasztás, a magyar kutakon ugyanis az elmúlt hónapokban úgy tankoltak az autósok, mint ha nem lenne holnap.
Több szempontból is nagyon érzékeny a jelenlegi üzemanyag-ellátási helyzet, mivel a hazai import jelentős része kiesett, a nyár pedig egy kiemelt forgalmú időszak, 30-40%-kal nő a kereslet a vakációk kezdete után - mondta el a Portfolio-nak Ratatics Péter, a Mol magyarországi operatív működésért felelős ügyvezető igazgatója. A szakember hozzátette: az ársapka torzítja a piacot, és visszaélésekhez vezet, ezért is fontosak az olyan kormányzati lépések, mint benzinturizmus májusban bejelentett visszaszorítása.
Ratatics Péter, a Mol fogyasztói üzletágának vezetője a Rádió 1 reggeli műsorában beszélt a kettős üzemanyagár bevezetésének eddigi tapasztalatairól. Elmondta, hogy enélkül már júniusra lettek volna ellátási gondok. Hozzátették, hogy az automata kútjaikat egyelőre kikapcsolták.
A kormány csütörtök este kihirdette azt a rendeletet, amiben megtiltja a 480 forintos literenként tankolást a külföldi rendszámú autósoknak. Ratatics Péter, a Mol-csoport fogyasztói szolgáltatásokért felelős ügyvezető igazgatója azt mondta: az új szabály miatt a társaságnál tankolókat arra kérik, hogy fizetéshez mindenki vigye magával a forgalmi engedélyét. Azt is elmondta, hogy ezentúl a kannákba is már csak piaci áron lehet üzemanyagot tölteni - írja az Infostart.
Szerinte Európa biztonságát is fenyegeti a jelenlegi helyzet.
Az amerikai szankciók veszélyeztetik az országot – mondják.
Besült az olajkartell nagy terve.
Jócskán rángatják az árfolyamokat a vámpolitikai fejlemények.
Sorra indítják a katonai hadgyakorlatokat.
A 2025-ös kilátásokról beszélgettünk.
Orbók Ilona luxusipari szakértővel beszélgettünk.
Alapvetően jó világ jöhet.